Az alma, körte téli tárolása: Az almát, körtét mindig szárával fölfelé kell egysorosan és nem túl sűrűn elhelyezni lapos ládában, de jó hetenként, kéthetenként átvizsgálni, s az esetleg romlásnak indultakat kiemelni.
KONYHAI FORTÉLYOK, HÁZTARTÁSI ÖTLETEK, JÓ TUDNI ...
Alma, sajt, tök, káposzta és egyéb reszelésekor bizony a leggyakorlottabb háziasszonnyal is előfordul, hogy sikerül a körmét vagy az ujját lereszelnie. Mindezt megelőzhetjük, ha az ujjunkra gyűszűt húzunk, mégpedig a középsőre, hiszen az a leghosszabb és hogyha a gyűszű odaér a reszelőhöz, akkor attól kezdve óvatosabban reszelünk.
Az almaszeletek finom ropogósak lesznek, ha felforrósított vajban, lassú tűzön sütjük és közben megszórjuk kevés kristálycukorral. Ízletes köret lehet pirított máj mellé, és önmagában pompás csemege.
A bundás alma, hogy ne szívjon be sok olajat, a tojásfehérjét habbá verve keverjük a masszához, és nagyon forró olajban süssük. A megsült bundás almát amikor kiszedjük az olajból, rögtön papírtörlőre tesszük, és meg is fordítjuk, hogy a másik feléről is szívja le az olajat.
Ha almapürét készítünk, facsarjunk bele egy kevés citrom- vagy narancslevet. Jobb íze lesz a pürének és az étel barnulását is megakadályozhatjuk.
Az alma héja is hasznosítható. Hámozáskor csigavonalban vágjuk le, majd napon vagy langyos sütőben szárítsuk meg. Páramentes helyen, szellős zsákban tároljuk, és télen almateát készíthetünk belőle.